Nota articolului: 9.99834 / 10 din 14 voturi

Meciul zilei de astazi: Real Madrid vs Dortmund: 7 decembrie 2016

Meciul zilei de astazi

Cu siguranta meciul zilei de astazi, la care se va uita foarte multa lume, se va disputa in grupa F a Ligii Campionilor intre Real Madrid si Borussia Dortmund. Acesta va incepe la 21:45, transmis fiind de Dolcesport 1.

Real Madrid cu siguranta va dori sa termine grupa pe prima pozitie, inaintea acestei runde fiind pe pozitia a doua la doua puncte in spatele lui Dortmund. ”Galacticii” nu mai aveau nicio sansa la ocuparea primului loc daca etapa trecuta remizau in Portugalia, cu Sporting Lisabona. Benzema inscria insa golul victoriei cu doar 3 minute inainte de final, facand ca scorul sa fie 2-1. A fost un meci greu pentru madrileni, cu toate ca acestia au avut om in plus timp de aproape jumatate de ora, pe cand conduceau cu 1-0. ”Galacticii” vin dupa o remiza cu doua goluri in El Clasico, avand ceva indoieli, astfel, ca Real va juca la capacitate maxima aici.

Bale, Kroos, Morata si Danilo absenteaza la gazde.

Echipa probabila Real Madrid (4-2-3-1): Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Casemiro, Modric-Vazquez, Isco, C.Ronaldo – Benzema

Dortmund vine dupa acel halucinant 8-4 cu Legia Varsovia, in meciul cu cele mai multe goluri din istoria Champions League. Patru victorii si o remiza a obtinut Dortmund in cele 5 meciuri din grupele Champions League, in 4 dintre ele marcandu-se mai mult de doua goluri. Formatia germana a obtinut 7 victorii, suferind 3 infrangeri in ultimele 10 deplasari de Champions League, una dintre infrangeri venind chiar de la Real Madrid.

Raphael Guerreiro are probleme musculare, neputand juca in meciul zilei de azi. Burki, Sahin, Kagawa, Bender, Merino si Subotic vor absenta si ei.

Echipa probabila Dortmund (4-1-4-1):  Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer – Weigl -Castro, Dembele, M.Gotze, Schurrle – Aubameyang

Declaratii

Zinedine Zidane (antrenor Real Madrid): ”Jocul cu Dortmund este o finala. Jucam pe teren propriu si vrem sa facem o partida mare”.

In tur am avut parte de un meci disputat, asistand la o remiza cu 4 goluri. Cristiano Ronaldo si Aubameyang stabileau scorul pauzei, Varane aducand oaspetii in avantaj in minutul 68. Egalarea venea cu 3 minute inainte de final, autorul ei fiind Schurrle. In 6 din ultimele 8 intalniri directe oficiale au fost inscrise mai mult de doua goluri si asta credem ca se va intampla si in meciul zilei de astazi, 8 din cele 9 partide disputate de cele doua formatii vazand minim 3 reusite.

Meciul zilei de astazi – cote

William Hill 1 – 1.91; 1Xbet X – 4.04; bet365 2 – 4.2

Pontul nostru: peste 2.5 goluri (1.5)

06. December 2016 by Radinho
Categories: Meciuri Importante, Ponturi Fotbal | Tags: , , , , , , , , , , , | Comments Off on Meciul zilei de astazi: Real Madrid vs Dortmund: 7 decembrie 2016